Ponúkame druhú šancu pre zaujímavé projekty v spolupráci s portálom ĽudiaĽuďom.sk

Predkladateľom projektov, ktorí v rámci 2. ročníka verejnoprospešného programu SPPoločne nezískali dostatočný počet verejných hlasov potrebný na získanie finančného príspevku, ponúkame ďalšiu šancu zrealizovať ich projekty. Tieto projekty nás inšpirovali, preto sme sa pre túto príležitosť spojili s verejným darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk a vytvorili tak ďalšiu možnosť, ako získať prostriedky na ich realizáciu.

Cieľom spojenia programu SPPoločne, ktorého vyhlasovateľom je SPP, Nadácia SPP a EkoFond a neziskovej organizácie 4people, n.o. – prevádzkovateľa portálu ĽudiaĽuďom.sk je zriadenie špeciálnej webovej stránky sppolocne.ludialudom.sk. Táto stránka je výhradne určená pre predkladateľov prihlásených projektov z 2. ročníka programu SPPoločne, ktorí nezískali finančnú podporu.

Stačí si zaregistrovať výzvu na podporu svojho projektu z programu SPPoločne prostredníctvom sppolocne.ludialudom.sk na portáli ĽudiaĽuďom.sk.

Tieto výzvy špeciálne zverejnené na webovej stránke sppolocne.ludialudom.sk umožnia jednoduché vyhľadávanie pre budúcich podporovateľov.

Opäť chceme spoločne s vami a ďalšími podporovateľmi realizovať nové prínosné projekty, vďaka ktorým zlepšíme kvalitu života vo vašej komunite a v mieste, kde žijete.

Prečo práve spolupráca s ĽudiaĽuďom.sk?

Portál ĽudiaĽuďom.sk je projektom neziskovej organizácie 4people, n. o. Ide o prvý univerzálny on-line systém darcovstva na Slovensku bez poplatkov za sprostredkovanie, a tiež bez obmedzení množstva a zamerania zverejnených výziev. Umožňuje fyzickým i právnickým osobám jednoduchú registráciu výzvy na podporu, ktorou sa následne obracajú na internetovú populáciu so žiadosťou o pomoc.

Prostredníctvom portálu ĽudiaĽuďom.sk bolo k 1. júnu 2013 sprostredkovaných 4 248 darov v celkovej výške takmer 170 000 eur.

Portál získal ocenenie v kategórii IT projekt roka 2012 na IT Gala 2012, rovnako bol vyhodnotený ako Najlepší internetový projekt v súťaži Byť videný 2012, ktorú vyhlásilo slovenské Fórum donorov a české Fórum dárců.

Portál ĽudiaĽuďom.sk vznikol vďaka partnerstvu správcu národnej domény SK-NIC, a.s. s Centrom pre filantropiu, n. o. SK-NIC sa vďaka tomuto projektu stal tohtoročným slovenským víťazom European CSR Award v kategórii Partnerstvá malých a stredných firiem.